Başkan’ın Mesajı

Biz doğanın özüyüz, doğru beslenmekten, sağlıklı yaşamdan ve doğa ile bütünleşmekten yanayız. Geçmişin bizlere miras bıraktığı geleneklerden kopmadığımız gibi sağlıklı ve mutlu bir gelecek için çabalıyoruz.

Toplumumuzun hakkı olan sağlıklı beslenmeyi yaygınlaştırmayı ve sürdürebilir hale getirmeyi hedeflemekteyiz ve bunu gerçekleştirirken makarnanın yanında sizlere sunacağımız diğer ürünlerimizle de sağlıklı besin zincirini devam ettireceğiz. Bizim amacımız insan sağlığının yanında üretim tesislerimizden dağıtım kanallarımıza kadar faaliyet gösterdiğimiz her alanda çevreyi korumak ve doğanın düzeniyle bir olmaktır.

Doğru ürün, çevreye uyumlu Bio Tarım İşletmemiz ve sürdürebilir politikamızla yarınlara sağlıklı bir yaşam bırakmak için emin adımlarla ilerlemekteyiz. Sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme alışkanlığından gelir. Başlangıç ürünümüzü makarna olarak seçme- mizdeki etken ise toplumda en çok tüketilen gıda ürünlerinden biri olmasıdır.

Sofralarımıza sık sık misafir ettiğimiz fabrikasyon makarnalar; besin değerinden yoksun, suni gübrelerle hızlandırılmış bir üretim sürecinden geçerek çok yüksek sıcaklıklarda kurutulmaktadır. Bu nedenle içerisindeki tüm vitamin ve mineralleri kaybetmiş bir şekilde tabağımıza gelmektedir.

Makarnanın; yemekten ziyade yan ürün olarak verilen, doyurucu olmasıyla bilinen fakat tek başına bir öğün olarak görülmeyen algısını Yaşamsal Organik’le değiştirerek makarnayı yeniden konumlandırdık; Yaşamsal Organik’le %100 organik olarak yetiştirilen buğdaylardan gelen bütün vitamin ve mineraller, düşük sıcaklıklarda kurutularak besin değerini korumaktadır. Böylece tam buğday liflerinin tüm faydaları tıpkı doğada olduğu gibi sofralarınıza misafir olmaktadır. Bu görüş doğrultusunda yeşerttiğimiz bu fikirle, oluşturduğumuz bu ürünle eskiden olduğu gibi yeniden doğal ve sağlıklı beslenme alışkanlığına dönüş yapmayı temenni ediyoruz.